O nas

Coffee Support to firma szkoleniowo konsultingowa dla branży gastronomicznej. 

Oferujemy szkolenia i konsulting dla palarni kawy, kawiarni oraz firm z branży HoReKa i spożywczych. 

Zajmujemy się szkoleniami, sprzedażą i doradztwem w zakresie:

 • wyboru i oceny kawy surowej i wypalonej dopasowanej do potrzeb danej grupy konsumentów,
 • tworzenia i doskonalenia działów jakości w palarniach kawy, firmach z branży gastronomicznej i spożywczej,
 • wyposażenia kawiarni w ekspresy ciśnieniowe, młynki i systemy filtrujące wodę,
 • kawy wypalonej, której dobór dostosowany jest do docelowej grupy konsumentów i specyfiki konkretnego lokalu gastronomicznego (kawiarnia, restauracja, hotel i inne),
 • branżowych umiejętności dla baristów zgodnych ze standardem Specialty Coffee Association.

 

Założycielem firmy jest Błażej Walczykiewicz. Firma Coffee Support od początku powstawała przy wsparciu jego żony Marioli. Błażej aktywnie pracuje w branży gastronomicznej od 2008 roku. Od ponad 10 lat specjalizuje się w szkoleniach i konsultingu realizowanych dla firm spożywczych, palarni kawy, kawiarni, restauracji oraz indywidualnych szkoleniach dla baristów, właścicieli i managerów z branży HoReKa. Jest certyfikowanym trenerem systemu edukacji Coffee Skills Program międzynarodowego stowarzyszenia kawy wysokiej jakości – Specialty Coffee Association (SCA), licencjonowanym Q-Arabica grader-em Coffee Quality Institute. Był również certyfikowanym sędzią sensorycznym Mistrzostw Świata Barista organizacji World Coffee Events w latach 2014-2019. 

 

Coffee Support to zespół specjalistów, którzy wierzą, że kawa jest trwałym spoiwem łączącym ludzi tej branży na całym świecie bez względu na istniejące między nimi różnice. 

 

Misją Coffee Support jest wspieranie społeczności tworzącej rynek kawy wysokiej jakości poprzez profesjonalną edukację i dzielenie się rzetelną wiedzą, tworzenie trwałych relacji i łączenie ze sobą wszystkich osób zaangażowanych w całym procesie jej powstawania „od sadzonki, aż po filiżankę”.

Oferujemy kompleksowe wsparcie w zakresie wiedzy i doświadczenia dla branży HoReKa i spożywczej. W szczególności dla właścicieli kawiarni, restauracji, właścicieli palarni kawy oraz firm branży gastronomicznej i spożywczej zainteresowanych rozwojem swoich pracowników czy inną formą doskonalenia swojego biznesu związanego z kawą.

Współpracując z nami:

 • Kupisz kawę surową i wypaloną od zaufanych dostawców.

Współpracujemy z dostawcami kawy surowej, palarniami kawy oraz dostawcami sprzętu gastronomicznego, dla których istotne są wartości, które sami wyznajemy. 

Oferujemy kawy tylko od zaufanych dostawców kawy surowej i wypalonej, którzy kontrolują proces jej uprawy, dostaw i produkcji na każdym etapie.

 • Kupisz sprzęt gastronomiczny od zaufanych dostawców.

W naszej ofercie proponujemy ekspresy ciśnieniowe, młynki do kawy i systemy filtrujące wodę. Współpracując z dystrybutorami renomowanych marek mamy pewność, że oferowane przez nich urządzenia pochodzą od najlepszych producentów, których jakość doceniło wielu przedstawicieli branży.

 • Odbędziesz szkolenia, ukierunkowane na rozwój Twój i twoich pracowników.

Zaangażowany zespół to marzenie wielu właścicieli kawiarni i palarni kawy. Regularne szkolenia zapewniają stały rozwój całego zespołu, nie tylko podnosząc jego kompetencje zawodowe, ale także zapobiegając poczuciu wypalenia i motywując do podejmowania nowych wyzwań w dynamicznie zmieniającej się branży gastronomicznej i spożywczej. Firmy inwestujące w edukację są postrzegane jako atrakcyjne miejsca pracy.

Przeszkolony, zmotywowany pracownik, mający swój wkład w działanie kawiarni czy palarni kawy identyfikuje się ze swoim miejscem pracy. Jest bardziej samodzielny i świadomy w swoich działaniach. Dzięki temu możesz przekazać mu część swoich obowiązków, a nawet zaangażować go w dalszy rozwój twojego biznesu.

 • Unikniesz kosztownych błędów i niepotrzebnych wydatków.

Wielu właścicieli firm uczy się na własnych błędach, szczególnie na początku działalności. Wielu problemów można by uniknąć korzystając z doświadczenia i wiedzy innych. Zespół Coffee Support tworzą ludzie od lat związani z branżą kawową, znający specyfikę pracy w kawiarni pod wieloma względami. Korzystając z własnego doświadczenia oraz naszych zaufanych partnerów znajdziemy rozwiązanie każdego problemu.

 • Rozpoznasz kawę wysokiej jakości, wybierzesz ziarno najbardziej odpowiadające potrzebom Twoim i twoich klientów. 

Zdobyta w trakcie konsultacji i na szkoleniach z nami wiedza daje większą świadomość zasad działania palarni kawy, kawiarni czy baru kawowego w twojej restauracji lub hotelu. Pomaga w świadomym zakupie kawy i wykorzystaniu jej potencjału. Daje możliwość szybkiego rozpoznania i realizacji potrzeb gości twojej kawiarni czy klientów palarni kawy. Ponadto wiedza na temat kawy pomaga w komunikacji z pracownikami oraz ułatwia kontrolowanie jakości ich pracy.

 • Poznasz inspirujących ludzi, których łączą pasja do kawy wysokiej jakości i radość z tego czym się zajmują.

Branżę kawową tworzą inspirujący i zaangażowani w swoje działania ludzie. Jednym z głównych celów Coffee Support jest w ich integracja. Organizowany przez nas konsulting, szkolenia oraz inne branżowe wydarzenia prowadzą do spotkań dostawców kawy surowej, właścicieli palarni kawy i kawiarni, baristów i pasjonatów z branży. Razem zyskują oni szerszą perspektywę oraz inspiracje. Razem nawiążmy nowe relacje, które zaprocentują w twoim biznesie. 

 • uczciwość i transparentność,
 • jakość, innowacja, ciągła edukacja i rozwój,
 • ukierunkowanie na potrzeby klienta,
 • tworzenie etycznych, długotrwałych relacji,
 • poszanowanie środowiska i promowanie zrównoważonego rozwoju firmy i jej pracowników.

Zespół

Błażej Walczykiewicz

Autoryzowany trener SCA Coffee Skills Program (AST) z zakresu Roasting, Barista Skills, Sensory Skills, Green Coffee i Brewing. Licencjonowany Q-Arabica Grader organizacji Coffee Quality Institute. Certyfikowany Barista Speciality Coffee Association (SCA). Międzynarodowy sędzia WCE w konkurencji Barista i Latte art w latach 2014 – 2019 . Koordynator ds. edukacji w polskim oddziale SCA w latach 2016 – 2019.

Od ponad 10 lat szkoli baristów, właścicieli kawiarni…

Marta Niwińska

W branży kawowej pracuje od 2013r. Współzałożycielka kawiarni, menedżerka, szkoleniowiec. Licencjonowany Q-Arabica i Q-Robusta Grader organizacji Coffee Quality Institute. Autoryzowany trener Specialty Coffee Association z zakresu Sensory Skills, Green Coffee i Brewing na poziomie profesjonalnym. Pasjonuje ją sensoryka kawy i wina, kawowa edukacja oraz niuanse idealnej obsługi gościa kawiarni.

W Coffee Support …

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!

  Koszyk

  No products in the cart.