FAQ

Czym jest SCA ?

Skrót SCA oznacza Specialty Coffee Association, czyli w tłumaczeniu na język polski Stowarzyszenie Kawy Najwyższej Jakości. Jego misją tej organizacji jest doskonalenie standardów jakościowych kawy. SCA wspiera osoby zajmujące się zawodowo kawą na całym świecie poprzez pracę badawczą, edukację, organizacje zawodów kawowych, ułatwianie wzajemnej komunikacji pracownikom branży oraz promocję idei zrównoważonego rozwoju.

Według standardów SCA przeprowadza się procedury oceny jakości kawy. SCA posiada swoje oddziały w wielu krajach, również w Polsce.

Zachęcamy do odwiedzania strony internetowej stowarzyszenia:

– strona ogólnoświatowa: https://sca.coffee

– strona polskiego oddziału: https://scap.pl

Czym jest Coffee Skills Program?

Jest to program edukacyjny stworzony według standardów i scenariuszy ogólnoświatowej organizacji Specialty Coffee Association (SCA). W jego tworzenie zaangażowani byli najlepsi kawowi eksperci z całego świata. Program opracowany jako odpowiedź na potrzeby edukacyjne pracowników różnych sektorów branży kawowej.
Program szkoleniowy realizowany przez Coffee Support dzieli się na trzy działy:

  • Sensory Skills – wiedza na temat sensoryki kawy oraz oceny jej jakości.
  • Barista Skills czyli praca z ekspresem ciśnieniowym, ustawienie młynka, sensoryka espresso, spienianie mleka, latte art, a także organizacja miejsca pracy, obsługa gości kawiarni i techniki sprzedaży.
  • Brewing Skills –  techniki parzenia kawy bez użycia ekspresu ciśnieniowego, czynniki wpływające na jakość naparu, woda – jej jakość i oczyszczanie. Mierzenie siły i stopnia ekstrakcji kawy.
  • Green Coffee – wiedza i umiejętności na temat pochodzenia kawy, gatunków, odmian botanicznych, sposobów jej obróbki (wydobycie ziarna z owoców), oceny jakości na etapie kawy surowej, zasad handlu na giełdzie i nie tylko.
  • Roasting – wiedza i umiejętności na temat wypalania kawy, otwarcia i prowadzenia produkcji kawy, kontrolowanie i powtarzalność procesu wypalania oraz umiejętność rozpoznawania defektów wypalanego ziarna kawy zarówno w trakcie palenia, jak i w czasie degustacji gotowego naparu kawy czyli klucz do sukcesu każdej palarni.

Cennik szkoleń

Szkolenia SCA Coffee Skills Program dla osób indywidualnych

Foundation (1 dzień): 890 zł brutto

Intermediate (kursy 2 dniowe): 1990 zł brutto

Intermediate (kursy 3 dniowe) 3390 zł brutto lub 3190 zł brutto

Professional (kursy 4 dniowe) 3990 zł brutto lub 4890 zł brutto

W przypadku szkoleń firmowych, większych grup prosimy o kontakt na office@coffee-support.com

Czy mogę wziąć udział w jednym ze szkoleń SCA Coffee Skills Pogram na poziomie Intermediate, jeśli wcześniej nie brałem udziału w szkoleniu na poziomie Foundation?

Tak, można zacząć edukację od poziomu średnio – zaawansowanego Intermediate. Wszystko zależy od tego jak osoba zainteresowana szkoleniem ocenia swoją aktualną wiedzę i umiejętności.
Natomiast aby wziąć udział w szkoleniu na poziomie Professional konieczne jest pomyślne zdanie egzaminu na poziomie Intemediate i odczekanie 3 miesięcy.

Czy mogę przystąpić do egzaminu bez uczestniczenia w kursie?

Jest to możliwe jeśli osoba chcąca zdać egzamin dołączy do aktualnie przeprowadzanego kursu z danego działu i na konkretnym poziomie. Osoby zainteresowane prosimy o wcześniejszy na kontakt na office@coffee-support.com.

 

Raz na kwartał organizujemy również jedno lub dwudniowe sesje testów egzaminacyjnych wybranych modułów szkoleń. Informacje na ten temat można odnaleźć w wydarzeniach udostępnianych na funpage-ach:
Facebook:  https://web.facebook.com/CoffeeSupportTraining/
Instagram: https://www.instagram.com/coffeesupport.com.pl/

Jakie korzyści niesie ze sobą otrzymanie certyfikatu SCA po zdaniu egzaminu szkoleń Coffee Skills Program?

SCA jest najbardziej znanym, ogólnoświatowym stowarzyszeniem branży kawy wysokiej jakości. Otrzymanie anglojęzycznego certyfikatu po każdym ze szkoleń oficjalnie legitymuje umiejętności i wiedzę absolwenta na całym świecie.

Gdzie znajdę informacje o aktualnych szkoleniach i ofercie edukacyjnej Coffee Support?

Informacje na temat aktualnych szkoleń i warsztatów znajdują się na stronie internetowej Coffee Support w zakładce szkolenia – kalendarz.

Publikujemy je także na naszych fanpage-ach:
Facebook: https://web.facebook.com/CoffeeSupportTraining/
Instagram: https://www.instagram.com/coffeesupport.com.pl/

Osobom zainteresowanym wysyłamy także newsletter. Jeśli chcesz go otrzymywać napisz do nas na office@coffee-support.com

Czy wykupienie certyfikatu jest obowiązkowe?

Nie jest obowiązkowe. Można uczestniczyć w szkoleniu, przystąpić do egzaminu, natomiast zrezygnować z wykupienia certyfikatu.
Natomiast aby przystąpić do szkolenia na poziomie Professional konieczne jest zdanie egzaminu i posiadanie certyfikatu na poziomie Intermediate.

Cennik certyfikatów SCA Coffee Skills Program

Cena wszystkich certyfikatów Specialty Coffee Association na poziomach: foundation, intermediate i professional wynosi 565 zł brutto

Miejsce szkoleń

Szkolenia odbywają się w siedzibie Coffee Support w Gliwicach przy ul. Stanisława Dubois 34
Na miejscu znajduje się niezależna, profesjonalna sala szkoleniowa wyposażona w najwyższej klasy sprzęt baristyczny producentów takich jak Victoria Arduino, Mahlkonig, Fetco, Fiorenzato, Marco, VST, rzutnik oraz wszystkie potrzebne akcesoria.
Coffee Support prowadzi również szkolenia wyjazdowe. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o kontakt na office@coffee-support.com

Czy macie w ofercie vouchery na szkolenie, które można oferować jako prezent?

Tak, można je znaleźć w naszym Sklepie. W przypadku bardziej spersonalizowanych zamówień prosimy o kontakt na office@coffee-support.com

Jak uzyskać członkowstwo w SCA

Członkostwo SCA można uzyskać zakładać konto oraz wykupując roczną licencję indywidualną lub firmową poprzez stronę internetową

https://sca.coffee/membership/become-a-member

Polecamy również kontakt mailowy z polskim oddziałem Specialty Coffee Association: membership@scap.pl

lub bezpośrednio do siedziby SCA: membership@sca.coffee

Koszyk

No products in the cart.