Szkolenie latte art na poziomie zaawansowanym

Latte art to sztuka malowania wzorów na powierzchni kawy, jedna z umiejętności, którą powinien posiąść każdy barista. Znajomość tej techniki pozwala na nadanie wyjątkowego wyglądu każdej mlecznej kawie i jest bardzo doceniana przez gości kawiarni. Latte art to także możliwość rozwoju kunsztu baristy poprzez zdobywanie kolejnych stopni zaawansowania tej wyjątkowej umiejętności.

Jeśli twoje umiejętności latte art pozwalają Tobie na dobre i powtarzalne wykonanie wzorów takich jak: rozeta, serce i tulipan z minimum 5 elementów lecz sprawia Tobie problem łączenie powyższych elementów na powierzchni cafe latte czy cafe cappucino. Jeśli zastanawiasz się jak doskonalić swoją technikę lub dopracować wzory na kolejne mistrzostwa w tej sztuce – to szkolenie jest właśnie dla Ciebie!
Szkolenie skoncentrowane jest na technicznych aspektach sztuki latte art, na pracy nad doskonaleniem wizualnych aspektów wzorów prostych i złożonych oraz nad poznaniem i doskonaleniem technik takich jak: multi-wzory, lining, eaching. Kurs pozwoli Ci również na wypracowanie umiejętności samodoskonalenia własnych technik, na podstawie analizy własnych błędów.

Zakres kursu:

  • Doskonalenie podstawowych wzorów latte art,
  • Doskonalenie umiejętności  tworzenia i projektowania wzorów złożonych o danym rozmiarze w danym miejscu na powierzchni espresso (w oparciu o wzory serca, rozetki i tulipana),
  • Bądź jak “mistrz świata” – uczenie się i doskonalenie technik, takich jak: wzory niesymetryczne, wzory uzupełniane barwnikami, wzory malowane techniką “laining” i “etching”,
  • Projektowanie złożonych wzorów łączących wszystkie powyższe techniki.

Dodatkowe informacje:

  • Liczba uczestników: 3 do 4 osób (uzależnione od ilości dostępnych do ćwiczeń ekspresów)
  • Czas trwania kursu: dwa dni około 7 godzin (w trakcie kursu codziennie przewidziana jedna 45 minutowa przerwa)
  • Cena kursu: 1400 PLN brutto

Koszyk

No products in the cart.