Między 4 a 8 lutego 2019r na zaproszenie Coffee Support w siedzibie dystrybutora kawy surowej Bero Polska odbyły się w Gdyni szkolenia Coffee Skills Green Coffee na poziomie podstawowym i średnio zaawansowanym. Poprowadził je jeden z twórców tych szkoleń w Stowarzyszeniu Kawy Wysokiej Jakości (SCA) – Ludovic Maillard. Ludovic od ponad 20 lat zawodowo zajmuje się tematyką surowej kawy. Pracuje jako kierownik szkoleniowy w firmie zajmującej się, podobnie jak Bero Polska, dystrybucją kawy surowej – Maison P. Jobin, firmy z grupy Neumann Kaffee Gruppe z siedzibą w Le Havre we Francji.

Od 2011 roku jest członkiem komisji edukacji w Specialty Coffee Association, której przewodniczył w latach 2014 – 2017. Obecnie jest wiceprzewodniczącym rady doradczej ds. edukacji w SCA. Ludovic jest liderem grupy programu edukacyjnego Coffee Skills Program. Od 2013 roku jest autoryzowanym trenerem SCA modułów Green Coffee i Sensory Skills.

Dzięki gościnności firmy Bero Polska udało się przeprowadzić szkolenie w nowo otwartym laboratorium kontroli jakości kawy w siedzibie firmy. Dziękujemy Panu Maciejowi Brodzkiemu, Paulinie Gwarek oraz całemu zespołowi Bero Polska za gościnność i otwartość na współpracę.

Coffee Support czynnie brało udział w organizacji tego wydarzenia jak i w samych szkoleniach. Marta Niwińska i Błażej Walczykiewicz zdali egzaminy i uzyskali dyplomy Green Coffee na poziomie średnio zaawansowanym.

Już w listopadzie tego roku zapowiada się kolejne spotkanie z Ludoviciem Maillardem, w trakcie którego zostaną poprowadzone szkolenia na wszystkich 3 poziomach zaawansowania.

Serdecznie zapraszamy!